Brit Grit on the Laikonik Express

elblag

Brit Grit on the Laikonik Express – na Wielorzeczu po angielsku.

On Saturday 22 September, I’ll be taking part in the Festiwalu Literatury Wielorzecze  in the town of  Elbląg here in Poland. I’ll be chatting with Nick Sweeney and  Arco Van Ieperen.   Radek Obuchowski will translate.

Here’s some more information about the gig, in Polish:

Po raz pierwszy w historii Festiwalu Literatury Wielorzecze zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z pisarzami anglojęzycznymi. To prawdziwa gratka dla filologów oraz miłośników kryminałów.

Rozmowę z Paulem D. Brazzilem i Nickiem Sweeney’em poprowadzi Arco Van Ieperen. Brit Grit on the Laikonik Express 22 września o godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej. Spotkanie tłumaczyć będzie Radek Obuchowski. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Nick Sweeney mieszka w Londynie, pracuje jako niezależny pisarz, redaktor oraz muzyk. Jego opowieści zostały opublikowane w wielu czasopismach takich jak Ambit, Eunoia Review, In-flight, Writing Raw. Powieść Laikonik Express opowiada o Polsce, śniegu, wódce oraz podróżowaniu pociągiem bez powodu. Została opublikowana przez Unthank Books w 2011 roku. Jego krótka opowieść ‘Traffic’ została nagrodzona drugim miejscem w konkursie V.S. Pritchett Memorial Award w 2015 roku. Twórczość jest głównie inspirowana Europą Wschodnią i jej obywatelami oraz historią.

Paul D. Brazill urodził się w Hartlepool (Anglia), lecz obecnie mieszka w Bydgoszczy. Jest autorem Cold London Blues, Guns Of Brixton, Kill Me Quick!, A Case of Noir, Last Year’s Man oraz Small Time Crimes. Jego teksty ukazały się w wielu czasopismach i antologiach, m.in. The Mammoth Books of Best British Crime (część 8, 10 i 11). Jest również redaktorem kilku antologii, w tym bestsellerowej True Brit Grit (której współredaktorem jest Luca Veste). Jego prace zostały przetłumaczone na język włoski, polski, fiński, słoweński oraz niemiecki. Prowadzi popularnego bloga pauldbrazill.com oraz jest nauczycielem języka angielskiego.

Dominika Lewicka-Klucznik, Stowarzyszenie Alternatywni